GALERIA - M U Z Z . . . XYZ . . .

chyba trochę...wyrwane z rzeczywistosci...a może tak trzeba?

Forum fotograficzne

Poprzedni temat:
Czy warto?
Następny temat:
PUNKTACJA

Temat: Aktywność na portalu  
(Odwiedzono 1704 raz(y) oceniono na: 0.00 ( oddano 0 głos(y ów))

Aktywność na portalu  
Magdalena Polak

Postanowiłam napisać o tym, bo myślę,że to ważny temat. Ostatnio tak jest,że wstawiamy zdjęcia i uciekamy. Nie o to w tym portalu chodzi. Ważna jest dla mnie każda opinia napisana pod moim zdjęciem myślę, że każdemu jest miło kiedy otrzyma komentarz. Świadczy to o zainteresowaniu jego pracą. Dlatego dość ignorowania się wzajemnie PISZEMY PISZEMY PISZEMY!!! Bez tego portal zginie, umrze śmiercią z braku zainteresowania... wywieszać zdjęcia można wszędzie. Tu chodzi o radość dzielenia się z innymi ale też o rzeczową opinię....Mam spory dystans do siebie i swoich prac ale obojętność jest najgorsza. Jeśli czyjeś zdjęcia(moje zdjęcia ) są kiczowe, złe mają jakieś wady jesteśmy tu by je wytknąć, poprawić lub zwyczajnie podzielić się swoją opinią. Pisząc komentarz, analizując zdjęcia też się uczymy.Namawiam serdecznie wszystkich do większego zaangażowania się w życie portalu.MY GO TWORZYMY! Jest taki jakim go zbudujemy.

21.04.2012 22:11
Profil użytkownika Magdalena Polak
Słowa kluczowe:  
Aktywność na portalu

Gość

właśnie...

z małym wyjątkiem, nie uciekam po wstawieniu zdjęcia.

i jeszcze jedno... "martwe dusze"... konta z zerowym stanem zdjeć, konta z jednym lub dwoma zdjeciami, zerowa aktywność. Myślę, że z tym należałoby zrobić porządek. Dotyczy to wszystkich... pierwszej siódemki również.

21.04.2012 22:23

Aktywność na portalu

Gość

Słusznie prawicie.Ja wkrótce wracam do publikacji.Stare,zapomniane kotlety zaserwuję :) nowe incoming soon ;)

15.05.2012 21:22

Aktywność na portalu

Gość

Przyznam że troche rozczarowałem sie "aktywnoscia" portalu... Po tygodniu bycia tutaj widzę, że jest troche uzytkownikow ale tak naprawde to 3-4 regularnie cos pokazuje . 4-5 komentuje (sa to te same osoby)... Moze spowodowane jest to , że portal jest zamknięty dla ogółu?   

03.07.2012 15:52

Aktywność na portalu

Administrator

Czy galeria Muzz jest galerią zamkniętą?.
Otóż nie jest. Na Stronie Głównej w zakładce "Nawigacja galerii" znajduje się opcja "Rejestracja".
Spróbować może każdy. Czy zostanie zarejestrowany zależy od tego po co i z czym przychodzi.
Automatycznie rejestrowane są osoby polecane przez zarejestrowanych użytkowników galeri.

Jednak ani frekwencja ani aktywność nie jest celem nadrzędnym naszej galeri, cel jest zupełnie inny.

Istnieje w sieci tysiące stron zajmujących się grupowym prezentowaniem zdjęć. Wszystkie działają na tych samych zasadach.
Zasadach zgromadzenia odpowiedniej "masy", której to masie oferuje się określoną oglądalność (pozorne tysiące użytkowników) i poczucie awansu w hierarchi w postaci wszelkiego rodzaju rankingów i sztucznych punktacji.
Wytrwały maniak galernik dla zaspokojenia własnego ego potrafi wstawiać to samo zdjęcie na kilkudziesięciu galeriach oczekując wszędzie tego samego. Nie wie biedny, że w sieci działa zasada odwrotna - im więcej się pokazujesz tym mniej cie widać.

Przypadkowa "masa" zgromadzona na portalach fotograficznych wykazuje ogromną niestabilność, która w efekcie zawsze przeradza się w powszechne zjawisko "destrukcji dla samej destrukcji".
Dlaczego tak się dzieje?.
Jest to typowy problem nadmiaru informacji.
Ilość informacji oraz innych wrażeń jaką przetwarzamy w sieci prowadzi w efekcie do zahamowania działania ośrodków odpowiedzialnych za krytyczne myślenie, pozytywne działania społeczne i empatię.
Nasze receptory w mózgu zaczynają się nasycać zanim nauczą się selekcjonować i odrzucać określone bodźce nie mówiąc już o ich wartościowaniu.
W efekcie następuje powolny proces odczłowieczenia a najlepiej rozwijają się cechy atawistyczne - obojętność na wszystko co nie dotyczy nas samych.

Każdy galernik staje się królem.

A celem nadrzędnym jest bycie "na fali" a nie oryginalność i własna droga.

W naszej galeri to zjawisko jeszcze nie występuje i mam nadzieję, że nigdy do niego nie dojdzie.

Na koniec mała statystyka.
Jeden z większych portali foto deklaruje na Stronie Głównej około 15000 użytkowników.
Aktywnych jest średnio 20 do 30 osób (ciągle tych samych).
Efektywność - 0,2%
Na naszym poratlu jest 29 użytkowników.
Aktywnych jest średnio - 8 osób.
Efektywność - 28%

Nie zmienia to jednak faktu, że jest nas zbyt mało.

Każda nowa osoba, która chce się rozwijać i wytyczać swoją własną drogę jest tu mile widziana.

03.07.2012 21:01
Offline Profil użytkownika Y info at muzz.pl
Aktywność na portalu

Gość

Dziekuje za dobre słowa Y .. 

Ja nie należę do tych, co oczekują Ochów i Achów, Rewelacji, Plusikow , słodzenia i miodu do zarzygania rodem z digart. Chętnie przyjmuje krytykę jesli tylko jest konstruktywna bo pcha mnie do analizy ewentualnych błedów i eliminowania ich w kolejnych pracach...

Moja uwaga odnosiła się tylko do tego , że w dziale Galeria  widze ponad 30 osob, a prace wystawia 4-5 i tyleż samo komentuje... 

Co do "zamknietego grona" - dobrze , że napisałes... do tej pory utwierdzano mnie w przekonaniu że przyłączyć sie mogą osoby tylko rekomendowane przez innych....

04.07.2012 11:31

Aktywność na portalu

Użytkownik

Tak samo sobie myślałem o tych statystykach :) Nie ma może zbyt wielu użytkowników (po części zapewne dzięki "kreciej" robocie) ale nie ma pośpiechu. My na nikogo się nie obrażamy, robimy swoje i idziemy w kierunku lepszych zdjęć, wymiany doświadczeń, zdrowej rywalizacji, spotkań bo bezpośredni kontakt jest najlepszy. Nie musi być wielu użytkowników, chodzi o to żeby dużo było aktywnych. Martwe dusze nie mają racji bytu. Każda aktywna, poważnie myśląca dusza jest mile widziana. Portal nie jest jakimś zabarykadowanym półświatkiem egocentryków, nie gryzie, nie kąsa :) Jest dobra atmosfera do dyskusji a porządku pilnujemy sami przy pomocy błyskawicznie działającej administracji :) Problemy są rozwiązywane szybko a inicjatywy wspierane.

Nie patrzmy na innych, sami pokażmy na co nas stać. Każdy musi dać coś od siebie żeby portal żył i żeby inni mogli skorzystać. Innej drogi nie ma.

05.07.2012 16:48
Offline Profil użytkownika Bogdan Bialczak