Pomoc techniczna - Forum fotograficzne

GALERIA - M U Z Z . . . XYZ . . .

chyba trochę...wyrwane z rzeczywistosci...a może tak trzeba?

Forum fotograficzne

Poprzedni temat:
PUNKTACJA

Temat: Pomoc techniczna  
(Odwiedzono 3098 raz(y) oceniono na: 0.00 ( oddano 0 głos(y ów))

Pomoc techniczna  
Gość

Witam wszystkich użytkowników portalu muzz.pl

W dniu dzisiejszym 06.04.2012 skrypt portalu muzz.pl został zmodernizowany i zaktualizowany w porozumieniu z właścicielem portalu.
Wszystkie problemy techniczne proszę zgłaszać w tym temacie.

administrator techniczny
andre

06.04.2012 12:09
Słowa kluczowe: problemy techniczne, pomoc, usterki, wsparcie techniczne, galeria, forum, zmiany, modernizacja, aktualizacja
Pomoc techniczna
kanu

Użytkownik

przycisk w "forum o forum" ma literówkę (nawy) 

Jestem pod wrażeniem zmian

06.04.2012 14:50
Offline Profil użytkownika kanu
Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Użytkownik

Rozumiem, że to prezent na Swięta Cool

06.04.2012 15:28
Offline Profil użytkownika Bogdan Bialczak
Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Użytkownik

Strona prosta i czytelna. Co do komentarzy to wolałbym aby po kliknięciu w zdjęcie pojawiały się komentarze ostatnio dodane i żeby były poukładane najnowsze na górze. Tak muszę dalej klikać i przesuwać żeby przeczytać nowe komentarze.

06.04.2012 15:43
Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Gość
przycisk w "forum o forum" ma literówkę (nawy)

błąd już poprawiłem

... Co do komentarzy to wolałbym aby po kliknięciu w zdjęcie pojawiały się komentarze ostatnio dodane i żeby były poukładane najnowsze na górze. Tak muszę dalej klikać i przesuwać żeby przeczytać nowe komentarze.

zmieniłe sortowanie komentarzy
Dziękuję za uwagi, wszystkie drobne błędy będą poprawiane bezzwłocznie.

06.04.2012 22:01

Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Gość
" Znaleziono tematów: 1 temat(y ów) na 1 stroni(ach). Wyświetlone tematy 1 do 1."po co to?a jak już ma jakiś cel, to trza poprawić :)
06.04.2012 22:05

Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Gość
no... edycja posta celem poprawienia go... nie dziala :)tekst jest nadal zlepiony w jednej linijce.
06.04.2012 22:07

Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Gość
no... edycja posta celem poprawienia go... nie dziala :)tekst jest nadal zlepiony w jednej linijce.

Błąd został poprawiony. Edycja postów funkcjomuje

07.04.2012 11:28

Pomoc techniczna
kanu

Użytkownik

w "Forum o forum"

na przycisku nadal "nawy temat"

niżej:

"nie ma żadnych temat w tym forum"

07.04.2012 12:01
Pomoc techniczna
X

Użytkownik

Dzień dobry!

Zacznę od stwierdzenia, że galeria wygląda obecnie bardzo elegancko i czytelnie!

Jest kilka szczegółów do poprawy ale myślę, że to już tylko kosmetyka. Oto one:

1. Pasek z zakładkami (Strona główna/Galerie/Nawigacja galerii…) z lewej strony ma martwy prostokąt. Czy można go usunąć, albo chociaż zminimalizować do kilku pikseli, aby był niewidoczny?

2. Na Stronie głównej w module 15 ostatnich komentarzy jest odnośnik Wszystkie komentarze. Prosiłabym, aby był napisany z małej litery, tj. wszystkie komentarze. Zachowamy w ten sposób jednorodność.

3. Po wejściu do zakładki Galerie otwiera się strona, na której widzimy wszystkie galerie (moduł ten również nazywa się Galerie). Następnie po wejściu do wybranej galerii widzimy moduł, który nazywa się Podkategorie. Prosiłabym, aby nazywał się Podgalerie.

4. Po wejściu na strony, na których jest zadawanie wyświetlanie liczby, tj. Podkategorie (które nazwałabym Podgaleriami), Wszystkie komentarze, komentarze pod wybranym zdjęciem oraz Nowe zdjęcia prosiłabym, aby domyślnie wyświetlało się 50 sztuk. Natomiast w rozwijanym menu pozwalającym na wybranie liczby proszę, aby były jedynie takie wartości: 50 (domyślna wartość), 100, 150, 200. Menu będzie krótkie, zwięzłe i sensowne. Obecnie na stronie Wszystkie komentarze domyślnie otwiera się 20 komentarzy i jest to jednocześnie najwyższa wartość, a liczona jest od 1 do 20. Bardzo niepraktyczne!

5. Na stronie Szukaj w galerii jest literówka. W słowie „znaleźć”. Zamiast litery „ź” jest litera „ż”.

6. Zakładkę Nawigacja forum przesunęłabym za zakładkę Nawigacja galerii.

7. Z zakładki Ogólne usunęłabym podzakładki Konkursy i Ogłoszenia, które to tematy znajdują się na Forum. Niepotrzebne powielenie. Natomiast zakładkę Ogólne nazwałabym Zasady i umieściła za zakładką Nawigacja forum.

8. Na stronie Forum nie działa odnośnik Więcej postów. Od razu poproszę, aby był napisany z małej litery, tj. więcej postów.

9. Na każdej ze stron w prawym górnym rogu znajduje się moduł Szukaj z miejscem przeznaczonym na szukanie wybranej frazy. Prosiłabym o jego całkowite usunięcie, ponieważ znów mamy powielenie. W zakładce Nawigacja galerii znajduje się już podzakładka Szukaj w galerii. Także prosiłabym o usunięcie tego modułu z prawego górnego rogu. Tam niech zostanie jedynie informacja: jesteś zalogowany jako:. Oczywiście podzakładka Szukaj w galerii zostaje nieruszona!

10. W okienku, w którym obecnie piszę ten komentarz znajdują się ikonki do zarządzania i edytowania tekstu. Pod ikonką dyskietki wyświetla się pomocniczy komentarz, który ma błąd. Zamiast słowa "Zachowaj" wyświetla się "Zachowajśźł". Natomiast w pomocniczych komentarzach Wstaw linię ora Graficzna kontrola pisma na końcu są kropki. Niepotrzebnie. Prosiłabym o ich usunięcie, aby zachować jednorodność.

Jeżeli będzie miał Pan wątpliwości, co do wymienionych uwag, proszę zapytać Administratora Y. Mam nadzieję, że się na nie zgodzi Smile

X

07.04.2012 13:08
Offline Profil użytkownika X x at muzz.pl
Pomoc techniczna
X

Gość
w "Forum o forum" na przycisku nadal "nawy temat"

wyczyściłem katalog cache (podręczna pamięć) teraz powinno być dobrze.

"nie ma żadnych temat w tym forum"

Komunikat wyświetlany jest prawidłowo, w "Forum o forum" faktycznie nie ma żadnych tematów, są jedynie sub fora. Komunikat można umieścić przy lub pod nazwą forum, jeżeli większość uważa że jest zbędny mogę go usunąć.  Decyzja należy do Was

07.04.2012 13:08

Pomoc techniczna
kanu

Użytkownik

chodzi o gramatykę

07.04.2012 21:20
Pomoc techniczna
kanu

Gość

dlaczego mnie wyrzuca z muzz?

Loguję się, kręcę się po galeriach i jest ok, ale jak wchodze na forum (nadal jestem zalogowana) i wychodzę z forum na stronę głowną, to tu pojawia się dziwactwo. Mimo iż nie wylogowałam się samodzielnie, nie moge pisac komentarzy, bo... jestem wylogowana. Ale żeby było jeszcze śmieszniej, to na dole strony jestem jako "zalogowana". Muszę ponownie logować się.

Ale to nie dzieje się zawsze tak samo. Bywa, że moge normalnie poruszać się pomiędzy galeriami a forum i wszystko jest ok.

09.04.2012 22:51

Pomoc techniczna
kanu

Gość

chodzi o gramatykę

sorry!
jeszcze jak bym umiał czytać a nie tylko programować to było by lepiej
Embarassed

dlaczego mnie wyrzuca z muzz?

Loguję się, kręcę się po galeriach i jest ok, ale jak wchodze na forum (nadal jestem zalogowana) i wychodzę z forum na stronę głowną, to tu pojawia się dziwactwo. Mimo iż nie wylogowałam się samodzielnie, nie moge pisac komentarzy, bo... jestem wylogowana. Ale żeby było jeszcze śmieszniej, to na dole strony jestem jako "zalogowana". Muszę ponownie logować się.

Ale to nie dzieje się zawsze tak samo. Bywa, że moge normalnie poruszać się pomiędzy galeriami a forum i wszystko jest ok.

Niekiedy mam ten sam problem, przy częstym logowaniu na tej samej stronie, lub częstym logowaniu na różnych stronach.
Problem tkwi nie w systemie logowania, a w Twojej przeglądarce internetowej. Przy logowaniu obojętnie w jakim systemie (stronie), Twoja przeglądarka internetowa zapisuje tak zwane cookies (ciasteczka) pliki tekstowe, które identyfikują Cię z daną stroną i w ten sposób otrzymujesz autoryzacje. Jeżeli przeglądarka zapisała dużą ilość tych plików mogą wystąpić właśnie takie problemy. Wystarczy wyczyścić daną przeglądarkę internetową z cookis (ciasteczek).
Tutaj są instrukcje jak wyczyścić przeglądarki internetowe:

10.04.2012 11:02

Pomoc techniczna
kanu

Gość

Ciasteczka czyszczę bardzo często ale dla świętego spokoju wyczyścilam ponownie. Jeśli problem będzie się powtarzał - zgłoszę go.

dzięki za instrukcję Tongue out

10.04.2012 17:37

Pomoc techniczna
kanu

Gość

Pisałam już o tym.

Kiedy pod zdjęciem nie ma żadnego komentarza, przestrzeń między owym zdjęciem a okienkiem do komentowania jest za duża. Nie widać owego okienka na ekranie, a scrollowanie nie jest moim ulubionym zajęciem. W pierwszej chwili nawet pomyślalam, że nie ma możliwości komentowania.

Proszę o przeniesienie okienka na górę, pod zdjęcie. Wtedy wszystko będzie miało wlaściwy uklad. Okienko ->  komentarze w kolejności pojawiania się od najnowszego do najstarszego (na dole strony).

11.04.2012 20:23

Pomoc techniczna
kanu

Gość

Wywala mnie z muzz po każdej wizycie na forum. Zaczyna mnie to drażnić.

(tak, jak myślałam, czyszczenie ciasteczek nie jest sposobem na rozwiązanie tego problemu)

11.04.2012 20:27

Pomoc techniczna
Y

Administrator

Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

11.04.2012 21:39
Offline Profil użytkownika Y info at muzz.pl
Pomoc techniczna
Y

Gość

a tego to ja nie wiem...

11.04.2012 22:06

Pomoc techniczna
Y

Gość

Witam

Pisałam już o tym.

Kiedy pod zdjęciem nie ma żadnego komentarza, przestrzeń między owym zdjęciem a okienkiem do komentowania jest za duża. Nie widać owego okienka na ekranie, a scrollowanie nie jest moim ulubionym zajęciem. W pierwszej chwili nawet pomyślalam, że nie ma możliwości komentowania.

mandajo obiecałem i nie zapomniałem. Pisanie skryptów to nie piekarnia Wink
Niekiedy naprawdę trzeba się napocić aby znaleźć najlepsze kompromis.
Myślę że to rozwiązanie, które teraz zastosowałem usatyswakcjonuje Tych co nie lubią scrollować. Smile

Wywala mnie z muzz po każdej wizycie na forum. Zaczyna mnie to drażnić.

(tak, jak myślałam, czyszczenie ciasteczek nie jest sposobem na rozwiązanie tego problemu)

Hmm, sprawdziłem wszystkie sesje nie ma żadnych błędów.
Proszę inne osoby, które mają podobny problem, aby go zgłosiły i podały w jakim czasie i po jak długiej sesji następuje automatyczne wylogowanie.
Ja miałe na tym portalu tylko raz takie zdarzenie, ale w mojej sytułacji jest to norma, dziennie loguję się na kilkunastu portalach po kilkadziesiąt razy.
Czekam na informacje

andre

11.04.2012 22:20

Pomoc techniczna
Y

Gość

... wiem, że to nie piekarnia. To było zbędne.

tak, to nowe rozwiązanie mnie satysfakcjonuje. Nie wiem jak inni.

11.04.2012 22:27

Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Użytkownik

A mnie nic nie wywala.

12.04.2012 10:23
Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Gość

w takim razie jestem wyjątkowa... wlasnie znowu musialam logować się.

12.04.2012 19:27

Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Gość

Sesje są ok, natychmiast sprawdziłem.
mandajo spróbuj na innej przeglądarce internetowej.

12.04.2012 20:10

Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Gość

zazwyczaj używam firefox'a, teraz użyłam IE - zobaczymy jak to będzie.

12.04.2012 20:42

Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Użytkownik

Trochę to denerwujące, że po zalogowaniu nie wraca oglądana strona tylko wyskakuje główna, muszę od nowa szukać miejsca gdzie byłem.

Natomiast brak komentarzy bezpośrednio pod zdjęciami jak mi się zupełnie nie podobał tak teraz coraz bardziej mnie do siebie przekonuje. Mogę w spokoju dokładnie obejrzeć zdjęcie bez sugerowania się wypowiedziami pod zdjęciem, moje komentarze mogą być dzięki temu bardziej moje :) a nie odpowiedzią na sugestie komentujących. Zawsze można się później odnieść do komentarzy ale mój pierwszy komentarz nie  jest zniekształcony odniesieniami do wczaśniej przeczytanych słów.

17.04.2012 10:16
Pomoc techniczna
Bogdan Bialczak

Użytkownik

Trochę to denerwujące, że po zalogowaniu nie wraca oglądana strona tylko wyskakuje główna, muszę od nowa szukać miejsca gdzie byłem.

Natomiast brak komentarzy bezpośrednio pod zdjęciami jak mi się zupełnie nie podobał tak teraz coraz bardziej mnie do siebie przekonuje. Mogę w spokoju dokładnie obejrzeć zdjęcie bez sugerowania się wypowiedziami pod zdjęciem, moje komentarze mogą być dzięki temu bardziej moje :) a nie odpowiedzią na sugestie komentujących. Zawsze można się później odnieść do komentarzy ale mój pierwszy komentarz nie  jest zniekształcony odniesieniami do wcześniej przeczytanych słów.

17.04.2012 10:16
Pomoc techniczna
Y

Administrator

Witam serdecznie,

Chciałbym zabrać decydujący głos odnośnie powyższych próśb, tj. układu okna ze zdjęciem oraz komentarzami.

Obecny układ – z zakładkami, pod którymi ukryte są poszczególne moduły – jest bardzo elegancki, w większości jednak budzi sprzeciw. Zarzutami - co do obecnego układu - jest brak bezpośredniego widoku zdjęcia, pod którym pisany jest komentarz oraz brak bezpośredniego widoku pozostałych komentarzy pod danym zdjęciem, pod którym dodaje się własny komentarz. Oczywiście można podczas dodawania komentarzy skakać między zakładkami, lecz nie jest to tak wygodne i intuicyjne jak przewijanie całej strony.

W związku z tym proszę, aby układ okna z wywołanym zdjęciem wyglądał następująco:

1. Tak jak jest obecnie na górze proszę zostawić miniaturki zdjęci – z tą cieniutką, białą ramką wokół każdej miniaturki – wygląda to pięknie;

2. Następnie wywołane zdjęcie, a pod nim kafelki Dodaj do Ulubionych, E-kartka itp. (również tak, jak jest teraz);

3. Następnie moduł Szczegóły;

4. Pod nim moduł Napisz komentarz;

5. A na samym dole moduł Komentarze (oczywiście przewijane).

Z góry dziękuję Smile

Y

18.04.2012 09:15
Offline Profil użytkownika Y info at muzz.pl
Pomoc techniczna
Y

Gość
witam, mam problem z forum taki,że czasem nie otwiera się ta strona, piszącz post nie mogę dodać adresu strony-link może jakaś rada bo znając mnie to coś źle robię :) dzięki
01.05.2012 10:08

Pomoc techniczna
Y

Gość

klikam w NAWIGACJĘ FORUM dalej WSZYSTKIE POSTY... i nie dzieje się nic.

(no, może poza tym, że kiedy chcę wrócić na stronę główną, to znów muszę się logować... )

03.05.2012 19:49