Yashinon DS 50/1,4 - Forum fotograficzne

GALERIA - M U Z Z . . . XYZ . . .

chyba trochę...wyrwane z rzeczywistosci...a może tak trzeba?

Forum fotograficzne

Następny temat:
Cosinon Auto 50/1,8

Temat: Yashinon DS 50/1,4  
(Odwiedzono 1519 raz(y) oceniono na: 0.00 ( oddano 0 głos(y ów))

Yashinon DS 50/1,4  
Y

Kolejny obiektyw 50 mm. z dziurą 1,4. Marka Yasihica, dość znana i słynąca z jakości. Nie jest to popularna marka, bardziej kojarzona z aparatmi Yashica Contax. Nie są to popularne szkła. Pojawiają się na aukcjach i ich cena oscyluje między 300 - 500 zł. Nie wiem zbyt wiele na jego temat, podobno zbudowany jest na bazie schematu Planara.

Myślałem, że w 50 już nic mnie nie może zaskoczyć. Jednak ten obiektyw zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jest w pewien sposób wyjątkowy. Dlaczego...na pełnej dziurze odznacza się wyjątkową ostrością. To chyba najbardziej ostry obiektyw 1.4 jaki posiadam. Ostrzenie nie sprawia trudności, obraz jest bardzo wyraźny a pierścień ostrości można przesuwać jednym palcem...tak płynnie pracuje.

Rozmywanie tła...i tu moje największe zaskoczenie...wyjątkowo efektowne taka mieszanka stłumionej agresji. Pentacon zmieszany ze wszystkimi Heliosami przy znacznie lepszej jakiości i otworze 1,4. To chyba zadowoli każdego. Pełne spektrum efektów.

Bardzo dobrze oddaje kolory i daje sobie świetnie radę pod światło. Obrazy są wyjątkowo plastycze. Moim zdaniem jest to uniwersalny obiektyw, którym można fotografować wszystko.

Wszystkie zdjęcia wykonywane są zawsze na pełnym otworze czyli 1.4.

Puszka - Olympus E3.

Zawodnik wygląda niepozornie

10.05.2015 21:54
Profil użytkownika Y
Słowa kluczowe:  
Yashinon DS 50/1,4
Y

Administrator

10.05.2015 22:00
Offline Profil użytkownika Y info at muzz.pl
Yashinon DS 50/1,4
Y