Zuiko MC 50/1.4 Olympys OM System - Forum fotograficzne

GALERIA - M U Z Z . . . XYZ . . .

chyba trochę...wyrwane z rzeczywistosci...a może tak trzeba?

Forum fotograficzne

Poprzedni temat:
Porst 55/1.2
Następny temat:
Chinon auto MC 55/1.4

Temat: Zuiko MC 50/1.4 Olympys OM System  
(Odwiedzono 2107 raz(y) oceniono na: 0.00 ( oddano 0 głos(y ów))

Zuiko MC 50/1.4 Olympys OM System  
Y

Ten obiektyw to mój numer 1 wśród wszystkich stałek z otworem 1.4.

Wszystkie obiektywy firmowane przez Zuiko a zwłaszcza te z analogowego systemu Olympus OM są wyjątkowe.

Zuiko 50/1.4 to obiektyw uniwersalny a jednocześnie kreatywny. To rzadka cecha wśród szkieł. Nie jest jednak doceniany a może nawet pomijany przez znawców tematu. Uważany jest za szkło nijakie. Można go kupić za 300-400 zł i jest dostepny na aukcjach. Byc może jest zbyt trudny?

Dla mnie to jednak numer 1. :)

Co czyni go wyjątkowym...w pierwszej kolejności sposób rozmywania tła. Ten obiektyw "maluje" tło zarówno przy zbliżeniach jak i w dalszych planach. Jest ono zawsze ładne. Według mnie jest w tym najlepszy i właśnie dlatego tak bardzo go cenię. Kolejną jego cechą jest ostrość. Na pełnej dziurze nie ma rewelacji ale może własnie to powoduje taki klimat zdjęć...plastykę obrazu. Przymknięcie czyni go bardzo ostrym jednak magia wcale nie znika. Bardzo dobrze oddaje kolory.

Jest to jednocześnie najmniejszy obiektyw 50/1.4 jaki znam.

Obiektyw był produkowany tylko z mocowaniem Olympus OM.

13.08.2014 21:51
Profil użytkownika Y
Słowa kluczowe:  
Zuiko MC 50/1.4 Olympys OM System
Y

Administrator

Przykładowe zdjęcia w których jak zwykle dominują zbliżenia i próby pokazywania tła. Mam takie jakieś odchyłki w tym temacie.

W większości są poglądowe i kadrowane dla potrzeb prezentacji. Wszystkie wykonane na 1.4 za wyjątkiem ostatniego. Aparat Olympus E3 z przejściówką OM-4/3.

Strasznie jestem ciekawy jakie zdanie mają inni.

I lekko przymknięty (5,6)

13.08.2014 22:09
Offline Profil użytkownika Y info at muzz.pl