GALERIA - M U Z Z . . . XYZ . . .

chyba trochę...wyrwane z rzeczywistosci...a może tak trzeba?

Forum fotograficzne

Poprzedni temat:
Revuenon 55/1.2 MC
Następny temat:
Color MC AGFA 50/1.4

Temat: Ricoh XR Rikenon 50/1.4  
(Odwiedzono 2841 raz(y) oceniono na: 0.00 ( oddano 0 głos(y ów))

Ricoh XR Rikenon 50/1.4  
Y

Kolejny obiektyw 50 mm. z dziurą 1,4. Marka Ricoh, dość znana i słynąca z jakości. To jeden z wielu obiektywów produkowanych przez firmę Tomioka. Moim zdaniem jest to identyczny obiektyw jak prezentowany wcześniej Agfa 50/1,4Trudno zauważyć różnicę na zdjęciach. Jest ciekawy o tyle, że nadal łatwo go kupić i kosztuje 300 zł. Jakość wykonania bardzo wysoka. Jest wart znacznie więcej. Produkowany był (chyba) tylko z mocowaniem Pentaxa.

Co można o nim napisać...dość dobra jakość na pełnej dziurze. Rozmywanie tła tak jak w przypadku Agfa 50/1.4...problematyczne i dla mnie lekko pijane. :) Zobaczcie zdjęcia. Wszystkie zdjęcia wykonywane są zawsze na pełnym otworze czyli 1.4.

Przymykanie powoduje, że obiektyw staje się przeraźliwie ostry i znika magia charakterystycznego rozmywania.

Zapraszam do oglądania innych obiektywów:

http://muzz.pl/forum/categories.php?cat_id=12

26.05.2014 20:10
Profil użytkownika Y
Słowa kluczowe:  
Ricoh XR Rikenon 50/1.4
Y

Administrator

Nie opisuję zestawu. Potrzebny jest jedynie adapter z bagnetu Pentaxa na posiadany przez nas system. Zdjęcia wykonane zostały aparatem Olympus E3.

Zawodnik:

:)

26.05.2014 20:17
Offline Profil użytkownika Y info at muzz.pl
Ricoh XR Rikenon 50/1.4
Y

Administrator

Do zaprezentowania pozostało mi jeszcze kilka obiektywów z grupy standardowych 50-55mm/1.4. Wśród nich będzie mój numer 1 - ZUIKO Auto-S 50/1.4 oraz PORST MC Auto 1.4/55, Auto CHINON MC 55/1,4 i dla ciekawości NIKKOR AF 50/1.4. Miałem jeszcze ARSAT 50/1.4 ale pożyczyłem go Marcie Mandajo podczas spotu w Olsztynie i nie wrócił do dzisiaj a szkoda bo to rzadkie szkło i ciekawe.

Trochę mnie to już zaczyna nudzić bo za dużo tego wszystkiego się nazbierało (odwieczny problem kolekcjonera) i dla porównania szkieł robię cały czas podobne kadry. Mam jeszcze nadzieję, że Wam się to do czegoś przyda.

Dlatego w nastepnym temacie przeskoczę do standardu 55/1.2. Niby nic...troszkę większa dziurka. Nie 1.4 a 1.2. :)

26.05.2014 20:49
Offline Profil użytkownika Y info at muzz.pl